Snubní prsteny

Svatba je jedním z nejdůležitějších okamžiků v životě páru. Svatbou něco končí a něco jiného a nového začíná. Během svatebního obřadu se ze snoubenců stávají manželé, slibují si věrnost v dobrém a zlém, pokud jde o svatbu církevní, je to slib na celý život a před bohem už budou tito dva lidé k sobě patřit navždy.

Při svatebním obřadu si snoubenci vyměňují snubní prstýnky. Snubní prstýnky je potřeba vybírat s předstihem, protože ne každý typ prstýnků je dostupný na počkání. Pokud se musí prsteny vyrábět na zakázku a na míru, může to trvat i několik dnů a týdnů.

Snubní prstýnky by měli vybírat budoucí manželé společně, aby se líbily oběma a aby si vyzkoušeli správnou velikost. Na trhu je nepřeberné množství různých designů. Pokud tápete, zkuste si s partnerem dopředu ujasnit, co od svého prstýnku očekáváte, jestli ho chcete nosit i po letech po svatbě, jestli chcete spíše jednoduchý a nenápadný typ prstýnku, nebo byste raději trochu zdobený.

Snubní prstýnky se nejčastěji vyrábí z bílého či žlutého zlata. Pokud chcete opravdu odolný prstýnek, je zde možnost nechat ho vyrobit z platiny, platina je ale dražší, proto si budete muset trochu připlatit. Jestli nechcete do prstýnků příliš investovat, varianta kovu může být i stříbro nebo chirurgická ocel.